Wybierz rok: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2014, 2010, 2009, 2007, 2006, 2002, 2000, 1998, 1993, 1989, 1985, 1980, 1978, 1976, 1973, 1972, 1966, 1965, 1962, 1959, 1957, pokaz ostatnie wiadomosci
Zagle Kielce: Regaty Eneris - Puchar Masłowa - Puchar Górna, Cedzyna 2020

Regaty Eneris - Puchar Masłowa - Puchar Górna, Cedzyna 2020

2020-09-20,  Andrzej K   ...powrót do newsów

w dniach 19-20 września 2020 r. odbyły się regaty Eneris Races Challenge, w których rywalizowano o Puchar Wójta Gminy Masłów oraz o Puchar Wójta Gminy Górno. Głównym organizatorem regat był Klub Morski "Horn" we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "Zalew Kielce" i Świętokrzyskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników klasy Optimist (do lat 15) i 2 zawodników Laser (do lat 17). Wszyscy z UKS "Zalew Kielce" Były to dla nich sportowe eliminacje do Kadry Wojewódzkiej. Stawkę uzupełniało kilkudziesięciu amatorów żeglowania z całego województwa na łodziach klasy Omega (9 jachtów) i Korsarz (2). Wśród nich były reprezentacje świętokrzyskich klubów morskich, środowiska harcerskiego, a także żeglarzy niezrzeszonych w klubach.

Pierwszego dnia, przy słonecznej pogodzie, rozegrano wyścig o Puchar Wójta Gminy Masłów. W kategorii Optimist UKS wygrał go mieszkaniec Gminy Masłów, sześcioletni Krzysztof Stachera. W klasie Optimist triumfował Aleksander Skowroński, w klasie Laser pierwszy był Maksymilian Papucki, w klasie Omega zwyciężyła załoga Marcina Łukasiaka, a w kategorii otwartej jacht klasy Korsarz Janusza Kasiaka.

Drugi dzień stał pod znakiem silnego i porywistego wiatru. W tych trudnych warunkach zanotowano wywrotkę Omegi. Świętokrzyskie WOPR, zabezpieczające imprezę, sprawnie sobie z tym poradziło podejmując żeglarzy z wody i sprowadzając łódkę do brzegu.

Na koniec regat Wójt Tomasz Lato i Przewodniczący Rady Gminy Górno przyjęli zaproszenie na pokład jachtu żaglowego. Odbyli wspólny rejs po Cedzynie na łodzi kabinowej.

Na brzegu na zawodników i gości czekał grill z wędlinami ufundowanymi przez Zakład Przetwórstwa Mięsa "Zychowicz". Rodzice dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce" częstowali sałatkami oraz własnymi ciastami. Dzień zakończył się koncertem ostrowieckiego zespołu szantowego "Pod Wiatr". Zabawa była przednia.

Przez cały weekend rozegrano łącznie sześć wyścigów. Bardzo zacięta była rywalizacja w klasie Optimist. Tym razem jedenastoletni Aleksander Skowroński wygrał na remisie punktowym z Marysią Stachera. Marysia triumfowała wśród dziewcząt. Otrzymała ona w dodatku nagrodę specjalną - żagiel dla najlepszego zawodnika z Gminy Masłów. Nagrodę wręczył Wójt Tomasz Lato.
Wśród początkujących dzieci - głównie absolwentów programu Polsailing 2020 - triumfował Krzysztof Stachera (6 lat).
W młodzieżowej klasie Laser 4.7 najlepszy był Maksymilian Papucki, a swój debiut w Laserze zaliczył Mikołaj Stachura.

W klasie Omega triumfowała załoga Adama Rogalińskiego (KM Horn) przed załogą Marcina Łukasiaka (KM "Horn") i Bartka Michałka (33KHDŻ).
Kategorię Open wygrała załoga Janusza Kasiaka na jachcie Korsarz.

Wszystkie dzieci oprócz pucharów ufundowanych przez Gminę Górno otrzymały nagrody rzeczowe od Gminy Masłów (karty podarunkowe).

Regaty pokazały wzorową współpracę samorządów sąsiadujących z zalewem w Cedzynie i sponsorów. Bez tej współpracy zorganizowanie takiej, największej w regionie imprezy żeglarskiej, nie byłoby możliwe.

Specjalne słowa podziękowania należą się KORowi. To przecież rodzice naszych zawodników znaleźli sponsorów, załatwili transport, nagrody rzeczowe, prowadzili przez dwa dni catering, ocierali łzy dzieciom, motywowali i kibicowali. Co roku wydaje nam się, że lepiej się nie da ...i co rok jest zaskoczenie, że jednak się da. Historia o Was nie zapomni.

Dziękujemy sponsorom regat: Wodociągi Kieleckie, Gmina Masłów, Gmina Górno, Zakłady Przetwórstwa Mięsnego "Zychowicz", Lilly Bling, Stowarzyszenie Rozwój Inicjatyw Obywatelskich "RIO".

Fotografie są na stronie FB UKS Zalew Kielce , KM Horn

Film https://www.facebook.com/StowarzyszenieRIO/videos/341396360511950

Optimist:
Aleksander Skowroński (8 pkt.)
2. Maria Stachera (8 pkt.)
3. Urszula Skowrońska
4. Grzegorz Stachera
5. Gabriela Kłys
6. Oliwier Morawiak
7. Józef Kapuściński
8. Wojciech Pyczek
9. Hanna Błędzińska
10. Remigiusz Niedbała

Optimist UKS:
1. Krzysztof Stachera (6 pkt.), absolwent Polsailing 2020,
2. Natalia Olszewska, absolwent
3. Olivia Karpowicz, absolwent
4. Karol Wróbel, abslowent
5. Aleksander Sztandera,
6. Dawid Kowalik,
7. Ignacy Wróblewski,
8. Filip Olszewski, absolwent
9. Kornel Bera,absolwent
10. Mateusz Skowroński, absolwent
11. Helena Wróbel,absolwent
12. Iga Nogacka,
13. Piotr Piątek,absolwent
14. Wiktor Zadrożny,absolwent
15. PAulina Katra, absolwent
16. Natalia Katra, absolwent
17. Bartosz Jaros. absolwent

Laser 4.7:
1. Maksymilian Papucki,
2. Mikołaj Stachura.

Klasa Omega
1. Czerwona II - Adam i Ewa Rogalińscy - Klub Morski Horn
2. Omega Zielona - Marcin Łukasiak i Iwona Gonciarz - Klub Morski Horn
3. Omega Bryza - Bartek Michałek z załogą - 33 Kielecka Harcerska Drużyna Żeglarska "Pasat"
4. Omega ŚWOPR - Olek Wójciak, Karolina Kasprzycka - ŚWOPR
5. Omega Miła - Marek Ksel - Klub Morski Horn
6. Omega Czarna Perła - Zbyszek Kozłowski - nie zrzeszony
7. Omega Okyks - Marcin Jamróz z załogą - Żeglarski Klub Morski BRYZA
8. Omega Panika - Henryk Mondzik z załogą - Klub Morski Horn
9. Omega Niebieska - Leszek Świercz z załogą - nie zrzeszony.
Klasa otwarto pokładowe:
1. Korsarz - Janusz Kasiak z załogą - Strefa Wiatru
2. Korsarz - Bartek i Michał Wrzecionek - Klub Morski Horn
3. Laser 4.7 - Maksymilian Papucki - Uczniowski Klub Sportowy "Zalew Kielce"


Hosting zapewnia Complex Computers